Wiadomości PSIK

Promocja branżowych zasad postępowania na polskim rynku private equity / venture capital

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych opublikowało polską wersję Kodeksu Standardów Profesjonalnych w branży private equity / venture capital (PE/VC). Kodeks został opracowany przez Invest Europe (wcześniej EVCA). Celem Kodeksu jest promowanie najwyższych standardów etycznych i profesjonalnych w branży PE/VC.

więcej

Premiera raportu „Emerging Europe M&A Report 2016/2017" opublikowanego przez kancelarię CMS we współpracy z EMIS

Polska i Europa Środkowa–Wschodnia z największą wartością M&A w ostatnich trzech latach. Wzrost aktywności inwestorów z Azji oraz z rynków środkowo - europejskich.
więcej

Nordic Fundraising Summit 2017

W dniach 8-9 marca 2017 w Kopenhadze odbędzie się Nordic Fundraising Summit – konferencja organizowana przez Duńskie Stowarzyszenie PE/VC, przy współpracy z europejskimi stowarzyszeniami, w tym PSIK. 

więcej

Raport „Central and Eastern European Private Equity Statistics 2015”

Invest Europe opublikowała raport nt. aktywności funduszy private equity/venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej w 2015 roku - „Central and Eastern European Private Equity Statistics 2015” Według opublikowanych danych inwestycje private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej w ubiegłym roku osiągnęły najwyższy poziom od 2009 roku.

więcej

Blisko 70% badanych funduszy private equity uważa, że wzrośnie liczba atrakcyjnych celów przejęć na polskim rynku

Większość funduszy private equity optymistycznie ocenia perspektywy rozwoju na polskim rynku, spodziewając się wzrostu liczby atrakcyjnych celów przejęć w ciągu najbliższych dwóch lat. Polska pozostaje najatrakcyjniejszym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej